Białystok – miasto i jego atrakcje

     Białystok to jedno z największych miast północno-wschodniej Polski znajdujące się w centralnej części województwa podlaskiego, i jednocześnie będące jego stolicą. Położony jest on na Wysoczyźnie Białostockiej. Miasto liczy prawie 300 tysięcy mieszkańców i jest dziesiątym z kolei miastem wojewódzkim Polski pod względem liczby ludności. Jego powierzchnia to obszar ponad 100 km2. Pośród najbardziej popularnych atrakcji turystycznych Białegostoku, które cenią sobie turyści wymienić można:

  • Rynek Kościuszki, będący sercem miasta i jednocześnie jednym z miejsc, które nadaje mu klimatu. To tętniące życiem miejsce spotkań miejscowych jak i przyjezdnych jest wizytówką Białegostoku, idealną do spacerów, a także spędzenia czasu w pobliskich knajpkach i restauracjach, które oferują bogate menu. Jest to jedno z tych miejsc, które niezależnie od pory roku czy też dnia pełne jest ludności miejscowej jak i turystów, którzy jednocześnie mogą się tam integrować.
  • Akcent ZOO, czyli idealne miejsce zarówno dla dorosłych jak i dla najmłodszych podróżników. Możliwość zobaczenia różnych okazów zwierząt, a jednocześnie aktywnie spędzenie czasu w postaci spaceru i jednoczesnej nauki.
  • Pałac Branickich w Białymstoku, który jest jednym z najlepiej zachowanych rezydencji magnackich. To obowiązkowy punkt na mapie atrakcji Białegostoku, gdzie można podziwiać wspaniałą architekturę a jednocześnie zapoznać się z odrobiną historii zarówno tego miasta jak i Polski.
  • Planty, to białostocki park miejski, którego powierzchnia to prawie 15 ha. Jest to idealne miejsce na długie spacery i odpoczynek z dala od zgiełku miasta. W parku można również spędzać czas aktywnie poprzez chociażby jazdę na rolkach, grę w siatkówkę, itp.
  • Bazylika Archikatedralna Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny, będąca ikoną stylu neogotyckiego. To wspaniale prezentujące się miejsce jest punktem na mapie Białegostoku w którym wraz z podziwianiem architektury poznać można ciekawą jego historię. Ponadto, można tutaj również uczestniczyć w mszy świętej.
, , , ,