Warszawa – miasto i jego atrakcje

Warszawa to stolica i jednocześnie największe miasto Polski liczące ponad 1,7 mln mieszkańców. Miasto położone na Nizinie Środkowomazowieckiej, w środkowym biegu Wisły. Warszawa stanowi istotny w całym regionie ośrodek polityczny, gospodarczy, naukowy i kulturalny.

Miasto jest chętnie odwiedzane przez turystów zarówno z innych zakątków kraju, jak również turystów zagranicznych. Rozwija się dynamicznie oferując liczne, zróżnicowane atrakcje. Wiekowe zabytki, muzea i galerie, teatry, sezonowe wydarzenia kulturalne czy sportowe to tylko wycinek tego co oferuje stolica.

Turyści chętnie odwiedzają Stare Miasto z jego przepiękną architekturą i zabytkami. Znajduje się tu Plac Zamkowy z kolumną Zygmunta i okazały – udostępniony dla zwiedzających –  Zamek Królewski. Na samym Placu zamkowym na turystów czekają zabytkowe dorożki konne oferujące przejażdżki po wąskich staromiejskich uliczkach. Nieopodal Placu Zamkowego znajduje się Archikatedra, a dalej uroczy Rynek Starego Miasta z warszawską Syrenką oraz historyczny Barbakan.

Schodząc niżej w stronę Wisły, trafić można na Skwer I Dywizji Pancernej WP, znany jako Park Fontann, na którym w letnie weekendowe wieczory odbywają się multimedialne pokazy fontann przyciągające prawdziwe tłumy. Rodzice z dziećmi chętnie korzystają również z sąsiadującej z fontannami Warszawskiej Strefy Rodziny z nowoczesnym placem zabaw oraz oczkiem wodnym z mini wodospadem i tamami.

Nieopodal, nad samą rzeką znajdują się Bulwary Wiślane – to ciągnąca się przez kilka kilometrów strefa, wokół której znajduje się wiele barów oraz restauracji, a także stref relaksu połączonych z miejscem do zabawy dla najmłodszych. Przy rzece można również skorzystać z atrakcji w postaci promów i łódek oferujących bezpłatne przeprawy na drugi brzeg lub zwiedzanie Warszawy z perspektywy wody. Na Wybrzeżu Kościuszkowskim nad Wisłą znajduje się Centrum Nauki Kopernik, które z pewnością jest doskonałą atrakcją zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Można tam spędzić długie godziny wykonując liczne eksperymenty, uczestnicząc w naukowych warsztatach czy pokazach w planetarium.

To tylko wycinek atrakcji jakie oferuje miasto. Poza ścisłym centrum miasta, z pewnością polecić można Łazienki Królewskie, kompleks pałacowy w Wilanowie i wizytę w warszawskim zoo.

Następny artykuł: http://marketingdokobiet.pl/pozycjonowanie-stron-samemu-praktyczne-wskazowki/

, , , ,