Olsztyn – miasto i jego atrakcje

     Olsztyn to urocze miasto nad rzeką Łyną położone w środkowej części województwa warmińsko-mazurskiego i jednocześnie będące jego stolicą. Ilość mieszkańców miasta oszacowano na ponad 170 tysięcy, natomiast jego powierzchnia to około 88 km2. Miasto to podzielone jest na dwadzieścia trzy osiedla, z których największe to m.in. Dajtki, Gutkowo, Redykajny, Zielona Górka, czy też Podleśna. Lasy olsztyńskie to teren liczący ponad 1800 ha – stanowią one ponad 20% powierzchni całego miasta. Większość z nich stanowi kompleks, który pełni głównie funkcje terenu turystyczno-krajoznawczego oraz służy do rekreacji i wypoczynku. W mieście znajduje się osiem centrów handlowych, ponadto jest dobrze rozwinięta komunikacja miejsca, oraz inna infrastruktura umożliwiająca komunikację (drogi, lotnisko, itp.).

     Olsztyn jest miastem chętnie odwiedzanym przez turystów. Pośród najczęściej odwiedzanych i najlepszych atrakcji miasta, wymienić można:

  • Stare Miasto – niewielkie, urokliwe, z charakterem. Wśród turystów cieszy się dużą popularnością głównie poprzez swój urok i rozmiar, który umożliwia bezproblemowe zwiedzenie go w niedługim czasie. Z łatwością można znaleźć tutaj wiele klimatycznych, przytulnych knajpek, które kuszą turystów jakością swoich dań.
  • Jezioro Długie – idealne miejsce na spacer w ciszy, spokoju i w towarzystwie pięknej natury. Przy jeziorze możliwe jest uprawianie różnych sportów typu jazda rowerem, na rolkach, deskorolkach, itp. Po długim spacerze można skorzystać ze znajdującego się tam baru, w którym dorośli mogą odpocząć, a dzieciaki wybiegać się i skorzystać z basenów z kulkami.
  • Olsztyńskie Planetarium – to zdecydowanie jedna z tych atrakcji dzięki którym można połączyć przyjemne z pożytecznym. Ciekawie spędzony czas, a przy okazji nauka to najlepsze połączenie, zwłaszcza dla dzieci. Oprócz planetarium, organizowane są tutaj wystawy lokalnych artystów oraz różne seanse.
  • Plaza Miejska – czyli trzy plaże o dużej powierzchni, gdzie czas spędzić można na odpoczynku jak i aktywnie. Możliwe jest tutaj wypożyczenie sprzętów, które umożliwią uprawianie sportów wodnych. Dodatkowo, wokół plaż zlokalizowanych jest szereg różnych knajp, barów, w których można dobrze zjeść i ukoić pragnienie.
, , , ,